Ile kosztuje plandeka na wymiar?

Plandeka jest doskonałym sposobem na zabezpieczenie przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych przedmiotów pozostających na zewnątrz. W ofercie marketów budowlanych znajdziemy plandeki w cenie już od kilku złotych za metr kwadratowy, jednak tego typu produkty nie zawsze są warte zakupu. Z uwagi na niską gramaturę są podatne na uszkodzenia a ponadto standardowe wymiary nie zawsze sprawdzają się w sytuacjach kiedy trzeba zabezpieczyć sprzęty o nieregularnych kształtach. Optymalnym rozwiązaniem jest kupno spersonalizowanej plandeki na wymiar.

Skonfiguruj swoją plandekę

Aby plandeka stanowiła skuteczną ochronę jej wymiary oraz kształt powinny być optymalnie dopasowane do przedmiotu czy obszaru który planujemy zabezpieczyć. Jeżeli chcemy przykryć na zimę ławkę ogrodową lub stół, to standardowe przykrycie w kształcie kwadratu lub prostokąta zda egzamin, ale problem może pojawiać się w przypadku niestandardowych powierzchni tak jak np. sterta drewna czy piasku. W takim wypadku celowy będzie wybór plandeki dostosowanej do formy przedmiotu. Istotne jest żeby przeprowadzić bardzo dokładny pomiar wszystkich krawędzi. Wyniki pomiaru wpisujemy do konfiguratora na naszej stronie, który automatycznie wylicza jaka jest cena plandeki. Należy jednak pamiętać aby do każdego podanego wymiaru doliczyć 30 centymetrów, aby wielkość plandeki pozwalała na to żeby swobodnie okryć przedmiot.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tarpaulin_705-1.png
plandeka na wymiar kampa

Jaka gruba powinna być plandeka?

Kolejnym ważnym parametrem plandeki, który również wpływa na koszt zakupu, jest jej potocznie zwana grubość, czyli tak naprawdę gramaturą. Wartość ta określana jest w gramach na metr kwadratowy. Zbyt cienkie przykrycie będzie narażone na przetarcie przez krawędzie zabezpieczanego przedmiotu lub rozdarcie przez podmuchy wiatru. Należy mieć jednak na uwadze, że za gruba plandeka nie będzie zachowywała odpowiedniej elastyczności, co przełoży się na to, że nie będzie w stanie optymalnie dopasować do zarysu przykrytego obiektu. W ofercie sklepu kampa-plandeki znajdziesz plandeki o gramaturze od 600g/m2, które stanowią doskonałe połączenie wytrzymałości i odpowiedniej sztywności. Doskonałym rozwiązaniem będą też wykonane z materiałów z recyklingu plandeki z kategorii Economy o gramaturze 630 g/m2. Ich ceny zaczynają się już od 75,18 złoty.

plandeka kampa

Opcje wykończenia plandeki na wymiar Ostateczna cena plandeki zależy również od wariantów jej wykończenia. Klienci mogą wybrać plandeki z oczkami umieszczonymi w rogach, na krawędziach co 30 lub co 50 cm lub w opcji bez oczek. Zakute oczka w plandece pozwalają na przeciągnięcie linki, dzięki której przykrycie będzie ściśle przylegało do obiektu. Konfigurator pozwala również na dodanie wzmacnianych krawędzi lub  uchwytu dźwigowego, który jest szczególnie pomocny przy grubych plandekach o dużej powierzchni. Dodatkowo każda plandeka dostępna jest w kilu wariantach kolorystycznych oraz w wersji matowej i z połyskiem. Wszystkie te parametry wpływają na koszt zakupu plandeki, ale pozwalają na pełną personalizację i optymalne dopasowanie przykrycia do naszych potrzeb. Aby sprawdzić ile będzie kosztowała Twoja plandeka na wymiar przejdź do konfiguratora.