Jakie są akcesoria do mocowania?

Do mocowanie plandek stosujemy różnego rodzaju akcesoria, w zależności od rodzaju plandeki i jej zastosowania. Najczęściej stosujemy:

Ekspandor – jest to czarny sznurek gumowy o średnicy 8mm, zakończony końcówkami z karabińczykiem. Przepleciony przez oczka, stosowany najczęściej jest w plandekach płaskich i pokrowcach do zabezpieczenia plandeki przed wiatrem oraz zwiększając szczelność pokrowców.

Uchwyty obrotowe – są to dedykowane elementy mocujące do oczek owalnych. Przytwierdzone do ściany lub belki pozwolą poprzez przekręcanie w łatwy sposób montować i demontować plandekę. Uchwyty obrotowe zazwyczaj stosowane są na krawędziach plandek altankowych i kotar.

Szyny kedrowe – szyny kedrowe to dedykowane szyny aluminiowe które pozwolą zamocować w szczelny sposób plandekę ze wcześniej wgrzanym kedrem. Keder najczęściej występuje w plandekach altankowych

Szyna – szyna którą stosujemy jest dedykowana szyna w której mogą pracować rolki wcześniej zamocowane na górnej krawędzi kotary plandekowej. Do szyn które my oferujemy posiadamy także dedykowane akcesoria jak:

  • Uchwyty naścienne
  • Uchwyty sufitowe
  • Łączniki
  • Stopery

Linka stalowa – linka stalowa zakończona uchwytami i śrubą rzymską pozwala w stabilny sposób zamocować plandekę w której wcześniej zostały zamontowane kółka kotarowe. Połączenie Linki stalowej i kółek kotarowych pozwala w szybki i mało awaryjny sposób otwierać i zamykać kotarę.

Napinacze – napinacze z taśmą 25mm pozwalają napiąć powierzchnie przy pomocy małej ilości punktów mocujących. Stosowane najczęściej w naszych żaglach przeciw słonecznych.

Słupy – stalowe słupy ocynkowane ogniowo, o długości 300 cm zakończone otworem mocującym pozwolą w łatwy, stabilny i bezpieczny sposób zamocować żagiel przeciw słoneczny.

Tuleja fundamentowa – wykonana w naszej firmie stalowa ocynkowana ogniowo tuleja fundamentowa pozwala w łatwy i bezpieczny sposób, po zabetonowaniu zamocować słup stalowy do montażu żagli. Tuleja fundamentowa jest wyposażona w zaślepkę, która pozwala zabezpieczyć otwór tulei przed zabrudzeniami w czasie kiedy nie jest w niej zamocowany słup żagla przeciwsłonecznego.

Uchwyt naścienny – Uchwyt naścienny w wersji mini i medium pozwala na na zamocowanie żagla przeciwsłonecznego do ściany lub napięcia linki stalowej w wypadku kotary.

Uchwyt dźwigowy – uchwyt dźwigowy pozwala zamocować plandeki o dużej powierzchni i masie do haków które pomogą w przetransportowaniu plandeki w jej miejsce przeznaczenia.

Tunel – tunel pozwala w połączeniu z łańcuchem lub rurą aluminiową napiąć powierzchnie plandeki altankowej lub kotary aby ograniczyć jej ruch ruch spowodowane powiewami wiatru.

Pas maskujący – pozwala ograniczyć powiewy wiatru przedostające się przez dolną krawędź plandeki altankowej lub kotary plandekowej oraz zabezpiecza przed bezpośrednim wdarciem się wody.

Listwa Grzebieniowa – jest stosowana w kurtynach paskowych. Pozwala zawiesić paski z której składa się kurtyna na płytkach z stali nierdzewnej. Listwa grzebieniowa także jest wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej.