FAQ

1. Czy mogę zamówić pokrowce telefonicznie?

Tak. W naszym interesie leży dobro klientów, dlatego można składać zamówienia telefonicznie lub samemu zamawiać przez naszą stronę internetową. Nasi pracownicy posiadają dużą wiedzę na temat naszych produktów, dlatego można w razie jakichkolwiek pytań porozmawiać indywidualnie z odpowiednią osobą, która na pewno odpowie na zadawane pytania, a później mailowo potwierdzić zamówione produkty i wymiary.

2. Jak mogę zamówić plandekę na wymiar?

Główną działalnością naszej firmy jest wykonywanie plandek i produktów z plandek na wymiar i indywidualne zamówienie klienta.

W naszym sklepie internetowym oferujemy wysokiej jakości plandeki, które można wykonać pod wymiar – zgodnie z życzeniami klientów. Jeśli chcą Państwo złożyć zamówienie bezpośrednio przez Internet, przygotowaliśmy formularz zamówienia. Wystarczy wybrać materiał, kolor, podać odpowiednie wymiary, wybrać formę płatności oraz wysłać zamówienie.

3. Z jakiego materiału produkowane są plandeki oraz pokrowce?

Nasze pokrowce oraz plandeki produkowane są z materiału PVC wysokiej jakości. Posiadamy cztery standardowe rodzaje materiału oraz cztery gramatury:

W sprzedaży posiadamy także różne inne materiały plandekowe jak materiał PVC o gramaturze 900 g/m2 , materiały plandekowe trudnopalne, materiały Polietylenowe lub Poliestrowe. Wiec jeżeli standardowe materiały nie spełnią Państwa oczekiwań, zapraszamy do kontaktu poprze formularz kontaktowy.

4. Co to jest Gramatura?

Gramaturą określamy masę wyrażoną w gramach 1 metra kwadratowego różnego rodzaju materiałów. Jednostka za pomocą której określamy gramaturę jest g/m² [gram na metr kwadratowy]. W międzynarodowej nomenklaturze jednostka jest zapisywana jako gsm [gram per square meter].

5. W jakich odstępach od krawędzi są robione oczka?

Oczka robione są w odstępach pomiędzy 2 a 3 cm od krawędzi plandeki w zależności od formy i wielkości oczek.

6. Jakiej wielkości są oczka?

Standardowo w naszych produktach stosujemy oczka o średnicy 16mm.

Na prośbę klienta możemy także zamocować oczka okrągłe o średnicy 10 mm, 12 mm, 16 mm, 20 mm, 25 mm oraz 40 mm lub oczka owalne o wymiarach 42 mm x 22mm oraz 22 x 13,5mm.

7. Czy istnieje system do mocowania oczek owalnych?

Do mocowania oczek owalnych stosujemy dedykowane uchwyty obrotowe, które także można u nas zakupić.

Uchwyt obrotowy

8. Co to jest zawinięcie i do czego służy?

Zawinięcie jest standardowym wykończeniem każdej plandeki. To znaczy że materiał jest na krawędziach zawinięty i zgrzany. Zabezpiecza to materiał przed zaciąganiem wilgoci, oraz chroni przed szybszym przetarciem. Przy produkcji plandek zawinięcie także służy do zwiększenia stabilności zamocowanych oczkach.

9. Do czego służy wzmocnienie krawędzi pasem PCV?

Wzmocnienie krawędzi pasem PCV służy dodatkowej stabilizacji zamocowanych oczek w krawędzi, poprzez wgrzanie pomiędzy dwie warstwy zawinięcia pasa PCV. Jest to szczególnie zalecane, jeśli oczka są narażone na większe obciążenie.

10. Czy Państwa pokrowce i plandeki są odporne na jesień, zimę, wiatr i mróz?

Tak. Dzięki wykorzystywaniu materiałów wysokiej jakości renomowanych europejskich producentów typu Mehler, Sioen czy Serge Ferrari są bardzo odporne na warunki atmosferyczne i temperaturę. Są wodoodporne, mrozoodporne oraz odporne na zabrudzenia.

11. Jak obliczany jest wymiar pokrowca?

Do wykonania pokrowca na wymiar, potrzebne jest podanie wszystkich wymiarów danego danego przedmiotu w centymetrach oraz dodanie do nich 3 cm „zapasu” na długości i szerokości. Pomocna także jest przez nas przygotowana instrukcja. (tu dodać link do instrukcji pomiarów)  Jeżeli podanie przez Państwa wymiarów nie jest całkowicie jasne chętnie pomożemy.

12. Czy jest jakakolwiek różnica w cenie przy doborze koloru?

Przy wyborze koloru danego pokrowca lub plandeki nie ma żadnej różnicy w cenie, kolor jaki klient sobie wybierze jest już w cenie.

13.  Dlaczego szycie na wymiar jest droższe?

Szycie na wymiar posiada swoje zalety, ponieważ otrzymują Państwo indywidualnie uszyty produkt zgodnie z wymaganiami, które zapewniają niezawodną ochronę przez wiele lat. Pokrowce są idealnie dopasowane do danego mebla, dlatego inwestycja jest tego warta.

14. Jakie są formy płatności?

Posiadamy różne formy płatności:

  • Przelewy24 – pozwalna dokonac płatności w wszystkie dostępne możliwości eltronicznej płatności.
  • Przelew – zaletą natychmiastowego przelewu jest to, że kwota jest przekazana w ciągu kilku minut i dlatego mogą Państwo otrzymać zamówiony produkt szybciej.
  • Płatność z góry – w przypadku tego rodzaju płatności należy dokonać płatności na wskazane przez nas konto.
  • Pobranie – należność zostanie przekazana bezpośrednio kurierowi, dzięki współracy z firmą kurieską DPD, można nasze produkty zapłacić u kiera nie tylko gotówką ale także kartą płatniczą.

15.  Jak czyści się prawidłowo Plandekę?

Do czyszczenia plandeki należy stosować bezkwasowe środki czyszczące. Kwasy atakują plastyfikator w plandece, co czyni go kruchym, dlatego do czyszczenia zalecamy użycie detergentu do naczyń. Po nałożeniu płynu do naczyń pozostaw na 10 minut i spłucz.

16. Jakie są koszty wysyłki?

Koszt wysyłki wewnątrz krajowej do 30 kg za pomocą kuriera DPD  wynosi od 25 zł w zależności od wielkości paczki cena wysyłki zmienia się. Wysyłka przesyłki do 50 kg wynosi 50 zł. Wysyłka plandeki powyżej 50 kg na palecie wynosi 180 zł, a dłużycy typu szyny, rury powyżej 1 mb wynosi 250 zł. Zawsze staramy się dobrać najtańszy sposób dostawy dla klienta. Istniej również możliwość odbioru własnego w siedzibie naszej firmy.

17. Do jakich krajów dostarczane są Plandeki oraz Pokrowce?

Obsługujemy klientów z całej Polski, jak również z całej Europy. W przypadku wysyłki poza  granice Polski cenę wysyłki musimy indywidualnie ustalić, zapraszamy w tym celu do bezpośredniego kontaktu.

18. Jakie są akcesoria do mocowania?

Do mocowanie plandek stosujemy różnego rodzaju akcesoria, w zależności od rodzaju plandeki i jej zastosowania. Najczęściej stosujemy:

Ekspandor – jest to czarny sznurek gumowy o średnicy 8mm, zakończony końcówkami z karabińczykiem. Przepleciony przez oczka, stosowany najczęściej jest w plandekach płaskich i pokrowcach do zabezpieczenia plandeki przed wiatrem oraz zwiększając szczelność pokrowców.

Uchwyty obrotowe – są to dedykowane elementy mocujące do oczek owalnych. Przytwierdzone do ściany lub belki pozwolą poprzez przekręcanie w łatwy sposób montować i demontować plandekę. Uchwyty obrotowe zazwyczaj stosowane są na krawędziach plandek altankowych i kotar.

Szyny kedrowe – szyny kedrowe to dedykowane szyny aluminiowe które pozwolą zamocować w szczelny sposób plandekę ze wcześniej wgrzanym kedrem. Keder najczęściej występuje w plandekach altankowych

Szyna – szyna którą stosujemy jest dedykowana szyna w której mogą pracować rolki wcześniej zamocowane na górnej krawędzi kotary plandekowej. Do szyn które my oferujemy posiadamy także dedykowane akcesoria jak:

  • Uchwyty naścienne
  • Uchwyty sufitowe
  • Łączniki
  • Stopery

Linka stalowa – linka stalowa zakończona uchwytami i śrubą rzymską pozwala w stabilny sposób zamocować plandekę w której wcześniej zostały zamontowane kółka kotarowe. Połączenie Linki stalowej i kółek kotarowych pozwala w szybki i mało awaryjny sposób otwierać i zamykać kotarę.

Napinacze – napinacze z taśmą 25mm pozwalają napiąć powierzchnie przy pomocy małej ilości punktów mocujących. Stosowane najczęściej w naszych żaglach przeciw słonecznych.

Słupy – stalowe słupy ocynkowane ogniowo, o długości 300 cm zakończone otworem mocującym pozwolą w łatwy, stabilny i bezpieczny sposób zamocować żagiel przeciw słoneczny.

Tuleja fundamentowa – wykonana w naszej firmie stalowa ocynkowana ogniowo tuleja fundamentowa pozwala w łatwy i bezpieczny sposób, po zabetonowaniu zamocować słup stalowy do montażu żagli. Tuleja fundamentowa jest wyposażona w zaślepkę, która pozwala zabezpieczyć otwór tulei przed zabrudzeniami w czasie kiedy nie jest w niej zamocowany słup żagla przeciwsłonecznego.

Uchwyt naścienny – Uchwyt naścienny w wersji mini i medium pozwala na na zamocowanie żagla przeciwsłonecznego do ściany lub napięcia linki stalowej w wypadku kotary.

Uchwyt dźwigowy – uchwyt dźwigowy pozwala zamocować plandeki o dużej powierzchni i masie do haków które pomogą w przetransportowaniu plandeki w jej miejsce przeznaczenia.

Tunel – tunel pozwala w połączeniu z łańcuchem lub rurą aluminiową napiąć powierzchnie plandeki altankowej lub kotary aby ograniczyć jej ruch ruch spowodowane powiewami wiatru.

Pas maskujący – pozwala ograniczyć powiewy wiatru przedostające się przez dolną krawędź plandeki altankowej lub kotary plandekowej oraz zabezpiecza przed bezpośrednim wdarciem się wody.

Listwa Grzebieniowa – jest stosowana w kurtynach paskowych. Pozwala zawiesić paski z której składa się kurtyna na płytkach z stali nierdzewnej. Listwa grzebieniowa także jest wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

19. Jak zamówić pokrowiec?

Najłatwiej zamówić pokrowiec wykorzystując konfigurator w sklepie www. Istnieje również możliwość zamówienia mailowego lub telefonicznego. Zapraszamy do wykorzystywania tych kanałów szczególnie przy zamówieniach indywidualnych lub nie tuzinkowych rozwiązaniach. Nasi konsultanci chętnie posłużą pomocą oraz swoim doświadczeniem.

20. Jak zmierzyć pokrowiec?

Przy pomiarze przedmiotu pod pokrowiec najważniejsze jest zmierzenie skrajnych elementów oraz przemyślenie kształtu potrzebnego pokrowca. Do zmierzonych wymiarów należy dodać 3 cm na długości i szerokości, aby można było swobodnie założyć i zdjąć pokrowiec. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru pokrowca. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach lub naszkicować Twój indywidualny pokrowiec i wysłać go do nas.

Instrukcja pomiaru pokrowca prostokątnego
Instrukcja pomiaru pokrowca okrągłego
Instrukcja pomiaru pokrowca owalnego
Instrukcja pomiaru pokrowca 2 wysokości
Instrukcja pomiaru pokrowca na grill
Instrukcja pomiaru pokrowca L

21. O ile większy powinien być pokrowiec?

Pokrowiec powinien być większy od okrywanego przedmiotu o 3 cm na długości i szerokości. Pomorze to w późniejszej obsłudze i pozwoli w łatwiejszy sposób zdejmować i nakładać pokrowiec.

22. Czy mogę zamontować w pokrowcu zamknięcia i do czego służą?

Tak, w naszych pokrowcach można zamontować zamknięcia. Pomagają przy one przy zakładaniu i zdejmowaniu szczególnie wielkich pokrowców oraz pomogą się dostać do środka pokrowca nie zdejmując go w całości. Zapięcia które stosujemy to:

  • Rzep
  • Zamek błyskawiczny

23. Co to jest żagiel przeciwsłoneczny i do czego służy?

Żagle przeciwsłoneczne prostokątne są alternatywą dla altan ogrodowych lub daszków tarasowych. Charakteryzuje się przede wszystkim nowoczesnym wyglądem. Żagiel służy przede wszystkim do zacienienia miejsc wypoczynku oraz nadania im niepowtarzalnego charakteru.

24. Czy żagle występują w różnych wersjach jakościowych?

Nasza firma oferuje Żagle przeciwsłoneczne w wersji Basic i Standard.

 BasicStandrad
KrawędzieZawinięteTunel + sznurek
Punkty mocująceOczka 16mm wzmocnione materiałem plandekowymPłytki aluminiowe wzmocnione materiałem plandekowym

25. Z jakich materiałów mogę zamówić żagiel przeciwsłoneczny?

Żagle przeciwsłoneczne oferujemy z dwóch rodzajów materiałów z Poliestru i Tentmesh.

 PoliesterTentmesh
Typ materiałutkaninasiatka
wodoszczelnośćwodoszczelnyNie wodoszczelny
Czyrkulacja powietrzaW ograniczony sposóbPoprawia cyrkulację powietrza
Więcej informacjiWięcej informacji

26. Czym się różni wykończenie rogów oczkami od wykończenia rogów płytkami aluminiowymi?

Poprzez mniejszą ingerencję w powierzchnię materiału, założenia płytki aluminiowej z dwóch stron i skręcenie płytek śrubami, wykończenie rogów płytkami aluminiowymi jest dużo trwalszym rozwiązaniem wykończenia żagle, w przeciwieństwie do oczka.

27. Jakie zalety ma sznurek zawinięty w krawędzi żagla przeciwsłonecznego?

Sznurek zawinięty w krawędź żagla przeciwsłonecznego pozwala napiąć powierzchnię żagla, tak żeby zmniejszyć ruchy żagla spowodowane powiewami powietrza.

28. Czym się różni plandeka od pokrowca i osłony?

Plandeka ma dwa wymiary (jest płaska). Jest bardziej uniwersalna, ponieważ można nią przykryć przedmioty o różnych wymiarach. Pokrowiec ma trzy wymiary, ma zaszyte krawędzie, przez co jest dopasowany do przedmiotu który ma osłonic oraz jest mniej podatny na działanie wiatru. Osłona jest montowana pionowo i służy do osłonięcia otworu w ścianie lub ściany altanki.

29. Ile czasu trwa dostawa?

Dostawa trwa od 7 do 21 dni w zależności od rodzaju i złożoności zamówienia oraz lokalizacji. W okresie zwiększonych zamówień (wiosną i latem) może dojść do przedłużenia terminu dostawy.

30. Czy dostanę fakturę VAT?

Tak. Na etapie finalizacji zamówienia będzie wybór pomiędzy Paragonem lub Faktura. Dla Firm zagranicznych zarejestrowanych w systemie Vies możemy wystawić Faktury bez podatku VAT.

31. Po co są pliki PDF do ściągnięcia?

W plikach PDF które znajdują się przy produktach znajdują się informacje dotyczące sposobu dokonania pomiarów i sposobu montażu pokrowców, plandek, żagli przeciwsłonecznych, plandek altankowych oraz kotar plandekowych oraz informacje na temat materiałów z których nasze produkty są wykonane.

32. Po co używamy zgrzewarek?

Zgrzewarka pozwala w estetyczny i trwały sposób połączyć materiał plandekowy. W naszej firmie stosujemy zgrzewarek na gorące powietrze oraz zgrzewarek HF, czyli zgrzewających za pomocą wysokiej częstotliwości. Jakość zgrzewów jest ciągle monitorowana przez naszych operatorów.

33. Kiedy zamówić pokrowiec z oczkami, a kiedy pokrowiec bez oczek?

Oczka pozwalają zamontować wokół pokrowca plandekowego ekspandor który pozwala zabezpieczyć pokrowiec przed wiatrem. Jeżeli przykrywany przedmiot nie będzie wystawiony na działanie wiatru można zamówić pokrowiec bez oczek.

34. Jak zamontować pokrowiec?

Montaż pokrowca jest bardzo łatwy. Należy po prostu nałożyć go na osłaniany przedmiot i ewentualnie przymocować go przy wykorzystaniu oczek oraz ekspandora.

35. Czy pokrowce są wielokrotnego użycia?

Tak. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów plandekowych europejskiej produkcji pokrowce mogą być używane nawet przez wiele lat.

36. Jak składać pokrowce?

Pokrowce należy składać nie za ciasno aby się nie pojawiły zagięcia uszkadzające materiał plandekowy, według równomiernych zagięć.

37. Jak przechowywać pokrowce?

Pokrowce należy przechowywać w bezpiecznym i suchym miejscu, w którym będą chronione przed uszkodzeniami. Pokrowce muszą być suche przed ich magazynowaniem, w przeciwnym razie może pojawić się pleśń.

38. Z czego są zrobione okna do plandeki altankowej?

Okna do plandeki altankowej wykonane są z wysokiej jakości przezroczystej folii PCV w grzanej do plandeki altankowej za pomocą technologi HF (wysoka częstotliwość) co pozwala na uzyskanie równomiernych i bardzo estetycznych zgrzewów.

39. Czy mogę wybrać kolor okien plandeki altankowej?

Folia do produkcji okien plandeki altankowej jest przeźroczysta, zawsze tego samego koloru.

40. Jak zabezpieczyć basen i jacuzzi przed zabrudzeniami?

Najskuteczniej zabezpieczyć baseny i jacuzzi przed zabrudzeniami za pomocą plandekowych okryć basenowych.

41. Jakich wymiarów są okrycia basenowe i do basenów jakiego producenta pasują?

Nasze okrycia basenowe są wykonane na wymiar i indywidualne zamówienie klienta, więc pasują do basenów wszystkich producentów.

42. Po co są okna z siatki wgrzane pomiędzy tunelami okrycia basenowego?

Okrycia z siatki wgrzane pomiędzy tunele okrycia basenowego pozwalają na odpływ wody z opadowej z powierzchni okrycia basenowego, jednocześnie chroniąc przed większymi zabrudzeniami.

43. Co warto przykryć pokrowcem plandekowym?

Pokrowcem warto przykryć wszystkie przedmioty narażone na szkodliwe działania czynników atmosferycznych i zabrudzenia.

44. Jak zmierzyć okrycie do mebli ogrodowych?

Przy pomiarze mebli ogrodowych pod pokrowiec najważniejsze jest zmierzenie skrajnych elementów oraz przemyślenie kształtu potrzebnego pokrowca. Do zmierzonych wymiarów należy dodać 3 cm na długości i szerokości, aby można było swobodnie założyć i zdjąć pokrowiec. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru pokrowca. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach lub naszkicować Twój indywidualny pokrowiec i wysłać go do nas.

Instrukcja pomiaru pokrowca prostokątnego
Instrukcja pomiaru pokrowca okrągłego
Instrukcja pomiaru pokrowca owalnego
Instrukcja pomiaru pokrowca 2 wysokości
Instrukcja pomiaru pokrowca L

45. Jak zmierzyć okrycie na basen?

Przy pomiary basenu pod okrycia basenowego zmierzenie długości i szerokości basenu, w przypadku okrągłego basenu średnicy. Do zmierzonych wymiarów należy dodać 50 cm na długości i szerokości, aby okrycie basenowe opierało się na brzegu basenu. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru basenu pod okrycia basenowego. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach i wysłać go do nas.

Instrukcja pomiaru okrycia basenowego okrągłego
Instrukcja pomiaru okrycia basenowego prostokątnego

46. Jak zmierzyć okrycie na grilla?

Przy pomiarze grilla pod pokrowiec najważniejsze jest zmierzenie skrajnych elementów oraz przemyślenie kształtu potrzebnego pokrowca. Do zmierzonych wymiarów należy dodać 3 cm na długości i szerokości, aby można było swobodnie założyć i zdjąć pokrowiec. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru pokrowca. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach lub naszkicować Twój indywidualny pokrowiec i wysłać go do nas.

Instrukcja pomiaru pokrowca na grill

47. Jakiej wielkości kotarę plandekową potrzebuje?

Przy pomiarze na potrzeby  kotary plandekowej najważniejsze jest zmierzenie wymiarów wewnętrznych otworu który ma przysłonić. Do zmierzonych wymiarów należy dodać zapas na długości, aby można było swobodnie zasłonić otwór. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru kotary plandekowej. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach lub naszkicować Twoją indywidualną kotarę plandekową i wysłać ją do nas.

Instrukcja pomiaru kotary altankowej

48. Jakiej wielkości plandekę altankową potrzebuje?

Przy pomiarze na potrzeby  plandeki altankowej najważniejsze jest zmierzenie wymiarów zewnętrznych otworu wraz z belką. Do zmierzonych wymiarów nic nie dodawaj, tak aby plandeka altankowa pasowała idealnie na wybrane przez Ciebie miejsce. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru plandeki altankowej. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach lub naszkicować Twoją indywidualną plandekę altankową i wysłać ją do nas.

Instrukcja pomiaru plandeki altankowej

49. W jaki spsób pomierzę Zagiel przeciwsłoneczny?

Przy pomiarze na potrzeby  żagla przeciwsłonecznego najważniejsze jest zmierzenie wymiarów od punktu mocującego do punktu mocującego. Od zmierzonych wymiarów należy odjąć odstęp potrzebny do napinacza oraz uwzględnić rozciąganie się materiału. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru żagla przeciwsłonecznego. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach lub naszkicować Twoją indywidualną kotarę i wysłać ją do nas.

Instrukcja pomiaru żagla prostokątnego
Instrukcja pomiaru żagla trójkątnego
Instrukcja pomiaru żagla trapezowego

50. Jakiej wielkości kurtynę paskową potrzebuję?

Przy pomiarze na potrzeby  kurtyny paskowej najważniejsze jest zmierzenie wymiarów wewnętrznych otworu który ma przysłonić. Do zmierzonych wymiarów należy dodać zapas na długości, aby można było swobodnie zasłonić otwór. Zapraszamy do skorzystania z instrukcji do pobrania w której jest w podany zalecany sposób pomiaru kotary plandekowej. W instrukcji znajduje się także miejsce w którym możesz zapisać sobie wymiary na przygotowanych szkicach lub naszkicować Twoją indywidualną kotarę plandekową i wysłać ją do nas.

51. Do jakiego rodzaju transportu służą różne rodzaje pasków kurtyny paskowej?

Każdy rodzaj pasków kurtyny paskowej służy do różnego rodzaju transportu.

Pasek o szerokości 200mm służy do przejścia do ludzi i zwierząt. Pasek 300mm służy do przejść i przejazdów zarówno dla ludzi jaki i mniejszych maszyn typu wózki widłowe lub samochody osobowe. Pasek 400 mm nadaje się jedynie do przejazdów dużych maszyn.

52. Jak zostanie mi dostarczone zamówienie?

Paczki o wadze do 30 kg dostarczone zostaną kurierem. Paczki o wadze powyżej 30 kg dostarczone zostaną spedycją. Istnieje też możliwość odbioru osobistego.

53. Jak zapłacić za wybrany towar?

Do wyboru jest wiele form płatności, m.in.: pobranie, płatność gotówką, przelew internetowy, płatności internetowe Przelewy 24.

54. Czy kolor plandeki ma wpływ na jej trwałość?

Nie. Wszystkie plandeki maja tą sama trwałość. Jednak kolory intensywne jak pomarańcz, czerwień, niebieski mogą szybciej wyblaknąć.

55. Czy mogę zamówić inny kolor niż jest podany na stronie?

Przy dużych zamówieniach powyżej 150 m2 istnieje możliwość zamówienia innego koloru. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego z naszym doradcą.

56. Kiedy dostanę towar?

Towar zostanie dostarczony w terminie od 7 do 21 dni od złożenia i opłacenia zamówienia.

57. Czy mogę odebrać towar osobiście?

Tak. Zapraszamy do odbioru osobistego w siedzibie firmy po uprzednim umówieniu się.

58. Jak będzie zapakowany towar?

Towar będzie starannie zapakowany w folię i karton.

59. Czy wysyłacie plandeki za granicę?

Tak, przy zamówieniu indywidualnym (nie poprzez sklep internetowy). Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami.

60. Jak zamontować żagiel przeciwsłoneczny?

Żagiel można zamontować w prosty sposób za pomocą akcesoriów montażowych które można znaleźć w naszym sklepie internetowym oraz przy okazji konfiguracji żagla przeciw słonecznego. Dokładną instrukcję montażu można pobrać poniżej. W instrukcji znajduje się także lista narzędzi potrzebnych do montażu żagla przeciwsłonecznego.

Instrukcja montażu żagla przeciwsłonecznego

61. Jak zamontować kotarę plandekową?

Kotarę można zamontować w łatwy sposób za pomocą akcesoriów montażowych które można zamówić przy okazji konfiguracji kotary plandekowej. Dokładną instrukcję montażu można pobrać poniżej. Przygotowaliśmy instrukcję zarówno dla kotary zamocowanej za pomocą szyny oraz kotary plandekowej zamontowanej za pomocą linki stalowej. W instrukcji znajduje się także lista narzędzi potrzebnych do montażu kotary plandekowej.

Instrukcja montażu kotary plandekowej

62. Jak zamontować plandekę altankową?

Plandekę altankową można zamontować w łatwy sposób za pomocą akcesoriów montażowych które można zamówić przy okazji konfiguracji plandeki altankowej. Dokładną instrukcję montażu można pobrać poniżej. Przygotowaliśmy instrukcję zarówno plandeki altankowej zamocowanej za pomocą uchwytów naściennych jak i plandeki altankowej zamocowanej za pomocą uchwytów sufitowych. W instrukcji znajduje się także lista narzędzi potrzebnych do montażu plandeki altankowej.

Instrukcja montażu plandeki altankowej

63. Jak zamontować kurtynę paskową?

Kurtynę paskową można zamontować w łatwy sposób za pomocą akcesoriów montażowych które już przyjdą skompletowane w przesyłce. Dokładną instukcję montażu można pobrać poniżej. W instrukcji znajduje się także lista narzędzi potrzebnych do montażu kurtyny paskowej.

64. Jak zamontować okrycie basenowe?

Okrycie basenowe można zamontować za pomocą akcesoriów montażowych jak rury aluminiowe oraz napinacze które można zamówić przy okazji konfiguracji plandekowego okrycia basenowego. Dokładną instrukcję montażu można pobrać poniżej. Przygotowaliśmy instrukcję zarówno dla prostokątnego okrycia basenowego jak i dla okrągłego okrycia basenowego. W instrukcji znajduje się także lista narzędzi potrzebnych montażu okrycia basenowego.

Instrukcja montażu okrycia basenowego

65. Jak zamontować osłonę balkonową?

Osłonę balkonową można zamontować za pomocą oczek które są zamontowane w krawędzi osłony balkonowej oraz opasek elektrycznych. Dokładną instrukcję montażu można pobrać poniżej. W instrukcji znajduje się także lista narzędzi potrzebnych montażu okrycia basenowego.

66. Co to są systemy opakowań?

Nasza oferta systemów opakowań skierowana jest głównie do dużych firm produkcyjnych głównie przemysłu automotive, RTV i AGD, które stoją przed wyzwaniem bezpiecznego przetransportowania swoich podzespołów z fabryk znajdujących się w różnych zakątkach świata. Systemy opakowań są opracowywane i produkowane przez naszą firmę w ścisłej współpracy ze zleceniodawcą.

67.  Co zrobić gdy mi się przerwie materiał plandekowy?

Prosimy wysłać zdjęcie rozdarcia materiału plandekowego i poprosić o pomoc naszego doradcę.

W większości przypadków usterkę udaje się naprawić w naszym zakładzie. Odradzamy od naprawiania uszkodzeń „na własną rękę” powoduje to często nieodwracalne szkody w materiale.

68. Z jakich materiałów zrobione są plandeki, pokrowce, żagle przeciwsłoneczne, plandeki altankowe i kotary plandekowe?

Plandeki i pokrowce wykonywane są  standardowy z czterech różnej klasy materiałów PVC, który klient sobie wybiera na początku konfiguracji produktu są nimi:

Wszystkie materiały są produkcji Europejskich renomowanych firm typu. Mehler, Sioen czy Serge Ferrari

Żagiel przeciwsłoneczne produkowane są z dwóch materiałów:

Wszystkie informacje dotyczące materiałów dokładniej podane są również przy opisach produktów.

69. Ile doświadczenia ma firma?

Firma posiada 30-sto letnie doświadczenie.

70. Jakich klientów obsługuje firma?

Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

71. Jak złożyć zbiorcze zamówienie?

By złożyć zamówienie zbiorcze należy dodać do koszyka kilka produktów.

72. Czy dołączać zdjęcie i szkicu plandek z wymiarami do zamówienia?

Tak, w szczególności w przypadku zleceń indywidualnych dodanie zdjęcia i szkicu plandeki jest konieczne. Prosimy wówczas skorzystać z formularza kontaktowego.

73. Jakie normy spełniają nasze produkty?

Normy spełniane przez nasze produkty znajdują się w kartach technicznych produktów.

74. Jak reklamować produkt?

Prosimy o zgłoszenie reklamacji e-mailem lub telefonicznie. Istnieje tez możliwość rozmowy i zgłoszenia problemu przez czat na stronie internetowej. Czat obsługuje nasz doradca.